Видовдан

Молитвено празновање Светог кнеза српског Лазара и свих мученика и новомученика из рода српскога, започето је у навечерје празника Видовдана, празничним бденијем којим је началствовао Епископ нишки Господин Јован у нишкој Саборној цркви.

На сам празник Видовдана, Епископ нишки Господин Јован служио је Свету Литургију у конџељској светоархангелској цркви. На Светој Литургији Епископ нишки чином протојереја одликовао је досадашњег јереја Трајка Стојковића, пароха у Житорађи, а ђакона и вероучитеља Немању Симића из Конџеља Епископ је рукоположио у чин презвитера.

VidovdanУ наставку Свете Литургије служен је помен свима који положише животе своје од Косовске битке до данашњег дана.

Епископ је богонадахнутом беседом поучио сабрани народ Божији говорећи о значају данашњега празника.

Његово Преосвештенство Епископ нишки Г.Г. др Јован

Посебну радост данашњем дану учинио је долазак оца Сергија, сабрата свештеног манастира Острог, који се благословом Преосвештеног Епископа нишког након Свете Службе на пригодном програму у порти храма обратио свим присутнима.

о. Сергије - сабрат манастира Острог

У конџељској светоархангелској цркви традиционално се одржава Видовдански сабор који је и ове године уприличен пригодним говорима и поделом захвалница.

Света Служба настављена је трпезом љубави, коју је припремило братство храма.