Свети великомученик Прокопије свечано прослављен у Прокупљу

У четвртак 21.јула 2016 године на празник светог великомученика Прокопија, град Прокупље као и храм посвећен овом дивном угоднику Божијем у коме се чувају свете мошти Његове, прославили су своју славу.
Евхаристијским сабрањем началствовао је Његово Преосвештенство Епископ рашко-призренски Г. Теодосије, администратор Епархије нишке, уз велики број свештенослужитеља како из самога града тако и гостију.
ProkupljeВелики број вернога народа на данашњој литургијског прослави окупио се да заједно са својим пастирима прославе заштитника града и овога светога храма.
По читању божанскога Писма архипастирском беседом обратио се Епископ Теодосије који је честитавши данашњи празник истакао важност угледања данашњих хришћана на светитеље Божије.
У току свете Литургије чином протопрезвитера одликовани су досадашњи јереј Драган Миленковић и јереј Ненад Милосављевић.
По светој служби пригодним програмом увеличана је данашња свечаност.

Његово Преосвештенство Епископ рашко-призренски Г.Г. Теодосије - администратор Епархије нишке