Свети великомученик и исцелитељ Пантелејмон

09.08.2012. Crkva Svetog PantelejmonaУ древној задужбини светог Симеона мироточивог цркви светог великомученика Пантелејмона у Нишу, Преосвештени Владика нишки Господин Јован служио је свету Литургију.
Током свете Литургије Епископ је у презвитерски чин рукоположио ђакона Бранислава Тонића, а у чин проторезвитера произвео је презвитера Живорада Маринковића, правом ношења напрсног крста Преосвећени Владика одликовао је протопрезвитера Јована Илића.
На крају свете Литургије Владика је пререзао славски колач, свечаност је потом настављена саборном трпезом љубави у просторијама парохијског дома.

Његово Преосвештенство Епископ нишки Г. др Јован