Света Служба у Цркви светог Пантелејмона у Нишу

DSC05394У недељу Цариника – Митра и Фарисеја, Преосвештени Владика нишки Господин Др Јован служио је Божанствену Литургију у древној задужбини светог Симеона Мироточивог, Храму светог великомученика и исцелитеља Пантелејмона.
Епископу су на светој Служби саслуживали презвитери и ђакони Пантелејске Цркве, у току свете Литургије у презвитерски чин рукоположен је ђакон Марјан Ристић.
У својој беседи Владика је поручио својој верној пастви да се трудом уподобљавамо покајаном царинику, а да не подражавамо у својим животима хвалисавог и гордељивог фарисеја чија дела нису достојна Царства Божијег, да се суздржавамо од хвалисања, оговарања и осуђивања ближњих јерс у то страсти којима најпре човек својој души пакости.
Након свете Литургије уследила је трпеза љубави, која је беседом старешине храма и појањем ученика богословије, такође била духовна наслада за све присутне.