Света Архијерејска Литургија у Пантелејској цркви

DSC01596У недељни дан, а на празник Преподобномученика Стефана Новог, заштитника светих икона, Преосвећени Епископ нишки Господин Др Јован служио је Свету Архијерејску Литургију у нишком храму Светог Пантејемона. Владици је саслуживало свештенство храма. Верном народу је Владика после прочитаног Јеванђеља упутио реч поуке говорећи им о светим иконама, а надахнут данашњим празником њиховог великог поборника. Такође је, тумачивши прочитан јеванђелски текст, позвао све верне да се не вежу ни за шта земаљско него да сви заједно стремимо ка небеском благу.

DSC01529Посебно је поздравио школску децу која су са својим вероучитељем  била присутна у великом броју. Радост је Цркве што су се скоро сва деца, уз велики број одраслих причестила Светим Христовим Тајнама. Сву децу Владика је даривао Дечијим молитвеником и иконама Христа и Богородице.DSC01584 DSC01579