IMG 20200415 120128

Црквена Општина Бошњаце у оквиру харитативне делатности је организовала прикупљање помоћи у виду основних животних намирница. Верни народ се одазвао позиву надлежних пароха и кроз пар дана се скупило доста намирница при црквеном магацину, које су равномерно подељене најугроженијим породицама, благодарећи свесрдној помоћи добрих људи.

Поделу пакета су извршили Архијерејски намесник јабланички - парох први бошњачки јереј Иван Марковић и старешина храма Свете Петке у Бошњацу - парох други бошњачки јереј Горан Корда.

Пакети су подељени у следећим селима, породицама и потребитима:
Бошњаце:

1. Љубеновић Станика (удова)
2. Јовановић Воја (самац)
3. Породица Митровић Ђоке
4. Породица Нишкић Небојше
5. Породица Дурмишевић Милорада
6. Породица Дурмишевић Жељка
7. Породица Дурмишевић Јелене
8. Игор Миленковић (самохрани отац)
9. Павловић Драги (самац)

Ћеновац: