Недеља Свих Светих

30062013lebaneНедеље прве по Духовима када Света Црква молитвено прославља саборни дан свих а оних који од искони угодише Господу и Црква их као свете прославља, Епископ Јован служио је свету Литургију у храму светог Јована Претече у Лебану. Света Служба је већ раније за ову прилику заказана за служење на остацима древне светиње Јустинијане Приме, али како су временски услови данашњега дана били непогодни за служење на отвореном простору, Преосвећени Владика Јован је уз саслужење великог броја свештенослужитеља и народа Божијег са свих страна нишке Дијацезе служио у Лебану.

Његово Преосвештенство Епископ нишки Г.Г. др Јован

30062013justinijana.