ПОМЕН НА ДАН ОСЛОБОЂЕЊА МЕДВЕЂЕ

008
       У уторак 6. октобра 2020. године, Његово Преосвештенство Епископ нишки г. Арсеније служио је помен палима за слободу Србије у Првом светском рату. Његовом Преосвештенству саслуживали су: јереј Иван Марковић архијерејски намесник јабланички, јереј Бобан Вуковић парох у Медвеђи, протонамесник Славиша Станојевић парох лесковачки и ђакон Ђорђе Филиповић. Његово Преосвештенство Епископ нишки г. Арсеније осветио је спомен плочу браћи Влаховић, а по одслуженом помену Његово Преосвештенство, предсеник општине Медвеђа г. Небојша Арсић и командант Треће бригаде копнене војске бригадни генерал Слађан Стаменковић отворили су спомен комплекс ослободиоцима Медвеђе. Након помена у Дому културе у Медвеђи приређена је изложба фотографија.

Његово Преосвештенство Епископ нишки г. Арсеније