ЛАЗАРЕВА СУБОТА ЛИТУРГИЈСКИ ПРОСЛАВЉЕНА У НИШКОМ САБОРНОМ ХРАМУ

DSC 0044

На Лазареву Суботу, 16. априла 2022. године, Његово Преосвештенство Епископ нишки г. Арсеније служио је Свету Архијерејску Литургију у нишком Саборном храму Силаска Светог Духа на Апостоле.

Преосвећеном Епископу саслуживали су протојереј-ставрофор Бранислав Цинцаревић, старешина Саборног храма, протојереј Миодраг Павловић, Архијерејски намесник први нишки, протојереј Борислав Стаменковић, парох трећи нишки, протојереј Владица Савић, парох пети нишки, протођакон Стеван Кричка и протођакон Ђорђе Филиповић. Торжеству евхаристијске прославе празника допринело је појање најмлађих чланова црквено-певачке дружине „Бранко“.

По прочитаној јеванђељској перикопи, Преосвећени Владика је поучио верне пригодном празничном беседом.

ЊЕГОВО ПРЕОСВЕШТЕНСТВО ЕПИСКОП НИШКИ Г. АРСЕНИЈЕ

Spacer