P1130516

Основна школа „Вожд Карађорђе’’ из Лесковца, која је овогодишњи организатор Светосавске недеље, организовала је трибину „Свети Сава са аспекта цркве и историчара’’, у сали за научне скупове Народног музеја. На Трибини су говорили: професори историје и српског језика, а од теолога свештеници Љубиша Костић, професор нишке богословије и Мирослав Јовановић старешина Библијске школе у Лесковцу.Трибини су присуствовали представници града, и ученици лесковачких школа, као и чланови Библијске школе. Модератор трибине која се ове године организује по први пут, био је професор историје у Основној школи „Вожд Карађорђе'' Бобан Крстић.

Ми ћемо покушати данас да једном причом са више страна, осветлимо дело и стварање Светог Саве. Трибина је јавног карактера, могу да се укључе сви који су се припремили , који знају о овој теми. Имамо десетак говорника који су се посебно за ову прилику припремили, али и сви присутни могу да питају све што их интересује.Када је кренула ова прича, почели смо да се окупљамо, и ево резултат је овде, препуна сала. Надам се једној живој и плодној дискусији о овом човеку'', рекао је модератор трибине Бобан Крстић. Циљ трибине је да се са становишта друштвених наука, као и са становишта цркве, прикаже један свеукупни поглед на личност, дело и стварање Светог Саве.