15092017JefimijaPecenjevce

15. септемрба 2017. године у Дому културе у Печењевцу одржано je такмичење у рецитовању духовне поезије под називом "Јефимија". Такмичили су се ученици из свих школа са територије града Лесковца . Троје најбољих били су гости Међународног сабора духовне поезије у порти манастира Раковица 21. септембра. Ове године то су били: Наталија Костић -8р- (ОШ "Славко Златановић" Мирошевце), Сара Стаменковић -6р- (ОШ "Бранко Радичевић" Брестовац) и Андрија Митић -7р- (ОШ "Вук Караџић" Печењевце). Стручни жири сачињавали су гђа. Радунка Богдановић, г.Драган Радовић и свештеник  Мирослав Јовановић, управник Библијске школе и парох лесковачки.Сви учесници - рецитатори су као награду за труд добили екскурзију и посету манастирима Жича и Студеница планирану за 06. октобра ове године.
{oziogallery 1524}