56599766 10213576986082140 2519182534546292736 n

Ниједно предавање у Народној библиотеци „Десанка Максимовић“ у Власотинцу није трајало толико дуго као оно које је одржано у среду, 10. априла у Галерији библиотеке. Вероватно надахнут темом или интересовањем слушалаца који су имали пуно питања, доц. др Ђорђе Ђекић, историчар, професор на Филозофском факултету у Нишу, говорио је више од два сата. Историјат српске православне цркве, улога Светог Саве у њеном формирању, стицање статуса архиепископије и аутокефалности и многе друге области – велике тема која говори о осмовековном трајању цркве изазвале су много питања и знатижељу код присутних.

Др Ђекић је стрпљиво и аргументовано одговарао на њих, као и на друга питања, везана за цркву данас, за веру, за њихове везе и односе са државом и разним институцијама, као и о положају појединаца у том контексту, у савременом свету. Организатор овог предавања била је Библијска школа из Лесковца, а њен руководилац, јереј Мирослав Јовановић надахнути уводничар -наводи се у саопштењу Народне библиотеке „Десанка Максимовић“ из Власотинца.

{oziogallery 1913}