16.12.2012.EpAtanasijeУ недељу 28. По Духовума, светим Сабрањем у нишком Саборном храму началствовао је Преосвећени Епископ Г. Др Атанасије (Јевтић). Посета драгог госта била је повод сабрања великог броја благочестивих епархиота нишке Епископије.

По читању светог Јеванђеља Владика Атанасије поучио је сабрање тумачећи прочитану Реч Божију, у контексту живота савременог човека.

Његово Преосвештенство Епископ Атанасије

После свете Службе заједничење је настављено под сводовима Светосавског здања, верни народ са свештенством и својим Владиком Јованом у тајни слушања нашег предавача, Епископа Атанасија.

Његово Преосвештенство Епископ Атанасије

Предавање на тему свети Цар Константин - Лик и дело, на веома посебан начин изнео је Владика Атанасије, те смо данас имали прилике да темељније упознамо Лик нашег светог и равноапостолног суграђанина. Веома значајне информације о личности светог Цара и његовом равноапостолном раду , историјске чињенице детаљно аргументоване подацима истакнутих светских историчара и патролога, и наравно драгоцено знање и деценијски истраживачки рад Епископа Атанасија, увели су нас у велику тајну познања услова Миланског Едикта чију јубиларни 1700. Годишњицу наредне 2013. Године прослављамо.