28092017HorBrankoRusija

Са благословом   Његовог  Преосвештенства Епископа нишког Г.Г. Арсенија  "Нишка црквено-певачка дружина  Бранко"  је , по позиву Конзерваторијума Чајковски и  уваженог диригента  и истакнутог уметника Руске  Федерације Г. Станислава  Калињина , приредила   целовечерњи концерт у свечаној сали конзерваторијума Чајковски у Москви . На  дан  Крстовдана 27.09. о.г. хор Бранко је певао на Литургији коју је служио Високопреосвећени Митрополит волоколамски Г.Г. Иларион Алфејев, викар Патријарха московског и све Русије и стални члан Светог Синода . Том  приликом Управа хора Бранко је позвала Високопреосвећеног Митрополита  да отвори фестивал духовне музике "Музички едикт" 2019.г. у Нишу. У оквиру боравка у Руској федерацији  НЦПД Бранко ће приредити  концерт у сали Белгородске филхармоније.

28092017HorBrankouRusiji1

{oziogallery 1528}