pomenНа празник Светог Јована Милостивог Преосвећени Епископ нишки Господин Др Јован је са нишким свештенством у Саборном храму служио Свету Архијерејску Литургију. Овај дан је спомендан страдања више од стотину свешенослужитеља са југа Србије које су побила бугарска окупациона војска у Првом светском рату. Њима је на крају службе одржан помен, али и отпеван тропар светим српским новомученицима. На крају службе Владика се обратио својом беседом.

Његово Преосвештенство Епископ нишки Г.Г. др Јован

Празник Светог Јована Милостивог као свог патрона слави капела која се налази при Инфективној клиници нишког Клиничког центра. Нишки свештеници су у капели најпре одслужили Литургију, а потом је Клинику посетио Владика Јован који је уз присуство директора Клинике, господина Проф. Др Жарка Ранковића и овогодишњег колачара, господина Др Александра Ранковића, пререзао славски колач и честитао славу свим запосленима. Њима је Епископ одржао поучно слово. Поводом Крсне славе у просторијама клинике је приређена и трпеза љубави.

Његово Преосвештенство Епископ нишки Г.Г. др Јован