DSC03151Евхаристијским сабрањем, у прву недељу великог, часног. васкршњег поста, недељу Православља, началствовао је архипастир нишке Епископије Његово Преосвештенсто Г.Јован у нишком Саборном храму силаска Светога Духа на апостоле уз саслужење братства овога светога храма као и јереја Ивајла гостујућег свештеника из Бугарске.
По читању божанскога Писма Епископ је поучио све верне данас сабране на светој Служби говорећи о одбрани и победи иконопоштовања.
Храм је био препун вернога народа који се постом и молитвом припремао за сједињење са Господом.
По отпусту Владика је са свештенством предводио литију око светога храма након које је свечано прочитан Синодик Православља-Одлуке седмог Васељенског сабора у част поштовања светих икона.

Његово Преосвештенство Епископ нишки Г.Г.ЈОВАН