Преосвећени Епископ нишки Г. Г. Арсеније служио Свету архијерејску Литургију у Хиландару на дан Светог Симеона Мироточивог

naslo91       Света царска српска лавра Хиландар прославила је у среду, 26. фебруара 2020. године своју ктиторску славу, Светог Симеона Мироточивог, кога хиландарско братство прославља као један од четири панагира, поред празника Ваведења Пресвете Богородице, Светог Саве и иконе Богородице Тројеручице.
       Гост хиландарског братства је био Његово Преосвештенство Eпископ нишки Г. Г. Арсеније, који је началствовао празничним бденијем уочи празника и Светом архијерејском Литургијом на дан празнника. У Хиландар су за празнично славље пристигли монаси из манастира Ватопеда и Григоријата, хиландарских келија са Свете Горе, монаштво и свештенство из Србије и српских земаља као и поклоници са разних страна.
       Високопреподобни архимандрит Методије, игуман манастира Хиландар упутио је за трпезом речи благодарности Владики Арсенију, који је затим произнео надахнуту беседу.

Игуман Хиландарски Методије

Речи захвалности упутио је и Преосвећени Епископ нишки г. Арсеније и то и на српском и на грчком језику.

Његово Преосвештенство Епископ нишки Г. Г. Арсеније