20211220-113000-484.jpg

Благословом Његовог Преосвештенства
Епископа нишког г. Арсенија, уједно и вршиоца дужности ректора нишке Богословије Св. Кирила и Методија, формирана је новинарска секција за ученике ове образовне установе.

Стручно новинарско образовање ученика је поверено Радију Глас Православне епархије нишке, особама са завршеним факултетом за новинарство и великим искуством у раду у медијима.

Метод рада је радионичарски и предвиђено је да се богослови, током шест месеци, упознају са основама новинарства, основама видео преноса, снимања и обраду видео материјала, као и са друштвеним мрежама.

Новинарска секција је ваннаставна и добровољна активност која окупља ђаке пете године Богословије, на челу са њиховим професором, ђаконом Предрагом Владисављевићем.

Извор: Радио Глас Православне Епархије нишке