БРАТСКИ САСТАНАК СВЕШТЕНСТВА АРХИЈЕРЕЈСКОГ НАМЕСНИШТВА АЛЕКСИНАЧКОГ

AleksinacУ среду 6.априла 2016.године на празник преподобног Захарије, Његово Преосвештенство Епископ рашко-призренски г.Теодосије, заменик Епископа нишког, служио је свету Литургију Пређеосвећених дарова у храму светог оца Николаја у Алексинцу.
Епископу је саслуживало братсво овога светога храма.
По светој Литургији Епископ Теодосије, пригодном беседом, поздравио је све сабране говорећи о смислу Часног поста у коме се налазимо.

Његово Преосвештенство Епископ рашко-призренски Г. Теодосије

Након свете Литургије у просторијама Црквене Општине одржан је братски састанак свештенства архијерејског намесништва алексиначког, предвођен Епископом Теодосијем.
Епископ је са свештенством разговарао о актуелном животу Цркве у овом намесништву, проблемима у истом као и начину решавања.