Александар djorjdevic Парох ђунишки: јереј Александар Ђорђевић
Тел.: 066/880-58-50

Јереј Александар Ђорђевић рођен је 19. августа 1975. године у Крушевцу од оца Милована и мајке Гордане. Основну школу завршио је у Крушевцу, након чега уписује Богословију светих Кирила и Методија у Призрену. 11. октобра 1998. године ступа у брак са Маријаном Благојевић са којом има кћерку Андријану. Рукоположен је у чин ђакона 8. новембра 1998. године у манастиру светог великомученика Димитрија у Дивљани, руком Његовог Преосвештенства епископа нишког Иринеја. У презвитерски чин рукоположен је 8. новембра 2010. године у храму светих Архангела у Нишу и постављен на парохију у селу Чукуровац. 2011. године, премештен је на рутевачку парохију, да би Благословом Његовог Преосвештенства епикопа нишког Јована, био премештен 2014. године на ђунишку парохију. 2001. године одликован је правом ношења црвеног појаса.