Рутевачка парохија. Подаци о пароху

Dragoljub SavicПарох рутевачки: протојереј Драгољуб Савић
Тел.: 0668005706
Е-пошта: -

Протојереј Драгољуб Савић рођен је 4. јануара 1957. године у Брачину од оца Добривоја и мајке Радмиле. Основну школу завршио је у Новом Брчанину, након чега уписује Богословију светог Саве у Београду. Уписао је Православни богословски факултет у Београду. 4. септембра 1983. године ступа у брак са Душицом Кнежевић са којом има двоје деце. Рукоположен је у чин ђакона 27. септембра 1983. године у Саборном храму у Нишу, руком Његовог Преосвештенства епископа нишког Иринеја. У презвитерски чин рукоположен је 2. октобра 1983. године у Саборном храму у Нишу и постављен на ђунишку парохију. Благословом Његовог Преосвештенства епископа нишког Јована, фебруара 2014. године премештен је на рутевачку парохију. 20. октобра 2006. године одликован је чином протојереја.