goran miticПарох чукуровачки: протонамесник Горан Митић
Тел.: 0658718744

Протонамесник Горан Митић рођен је 6. децембра 1978. године у Алексинцу. Основну школу завршио је у Алексинцу, након чега уписује Богословију светог Петра Цетињског на Цетињу. Ступио је у брак са Драганом Милановић, са којом има троје деце. Рукоположен је у ђаконски чин 28. августа 2002. године у Саборном храму у Алексинцу, руком Његовог Преосвештенства епископа нишког господина Иринеја. У чин свештеника рукоположен је 29. августа 2002. године у манастиру светог Романа у Ђунису и постављен на парохију у Сијеринској Бањи. 2011. године, благословом епископа Иринеја, премештен је на житковачку парохију. 6. септембра 2010. године одликован је чином протонамесника. По благослову Његовог Преосвештенства Епископа рашко-призренског и администратора Епархије нишке Г. Теодосија од 6. јула 2017. године постављен је за пароха прве (вучјанске) парохије при храму Рођења Светог Јована Крститеља у Вучју. По потрби службе, од 15.08.2018. године постављен је за пароха у Чукуровцу.