Храм светог великомученика Прокопија у ЧукуровцуХрам Светог великомученика Прокопија у Чукуровцу

Храм Светог Прокопија саграђен је на темељима Цркве из античког периода. Први пут се помиње у турском попису из 1516. године, а касније у пописима из 1536, 1572. и 1834. године. У српско- турском рату 1876. године спаљен је до темеља. 1913. године, на овом месту ископана је кадионица и велики златни крст. Одмах након тога започета је изградња, која је прекинута због почетка Првог светског рата. Градња је настављена 1920. године, а у потпуности завршена 1926. године. Храм је освештао епископ нишки др Доситеј Васић 1926. године. Први свештеник који је службовао на овој парохији био је руски емигрант Алексеј Рутковић. Иконостас је рађен у периоду градње храма, од 1920. до 1926. године. У порти храма налази се и парохијски дом, који је подигнут 1980. године. У порти се налазила и црквена зграда у којој је до 1950. године радила сеоска основна школа. 1997. године је срушена, а на њеном месту је саграђена нова.

Храм светог Николаја Мириликијског у ВукањиХрам Светог Николаја у Вукањи

Изградња храма је започета 1872. године, а завршена 1874. године. Храм је освећен 20. јула 1874. године. 1874. године у порти храма је саграђен и звоник, а иконостас је направљен 1890. године. Храм има правоугаону основу са једном олтарском и двема певничким апсидама. У потпуности је осликан фрескама.

Храм светог великомученика Пантелејмона у ВукањиХрам Светог великомученика Пантелејмона у Вукањи

Храм је подигнут 2002. године. Црква је правоугаоног облика са олтарском и певничким апсидама, звонаром и тремом испред улаза.

Храм светог Јована Крститеља у ПородинуХрам Светог Јована Крститеља у Породину

Изградња храма је започета 1998. године, трудом и средствима мештана села Породин. Храм је у потпуности завршен и освећен 23. јула 2001. године, руком Његовог Преосвештенства епископа нишког господина Иринеја. 2002. године већи део храма је живописан руком Гојка Ристановића, академског сликара из Београда.

Храм Преображења Господњег у ЉуптенуХрам Преображења Господњег у Љуптену

Храм је освећен 1996. године.