Кутлешка парохија. Подаци о пароху

Ivan Jankovic KutlesПарох кутлешки: јереј Иван Јанковић
Тел.: 066370480

Јереј Иван Јанковић рођен је 26. јануара 1985. године у Лесковцу од оца Љубише и мајке Славице. Основну школу завршио је у Вучју, након чега уписује Богословију светих Кирила и Методија у Нишу. По завршеној Богословији уписује Православни богословски факултет у Београду. 14. октобра 2012. године ступа у брак са Драганом Урошевић са којом има сина Филипа. У ђаконски чин рукоположен је 3. марта 2013. године у храму светог великомученика Прокопија у Прокупљу, руком Његовог Преосвештенства епископа нишког господина Јована. У презвитерски чин рукоположен је 17. марта 2013. године у храму светих цара Константина и царице Јелене у Сврљигу и постављен за пароха у селу Доња Речица код Прокупља. Благословом Његовог Преосвештенства епископа нишког господина Јована, 1. јула 2014. године бива премештен на трећу блачку парохију. Тренутно службује као парох кутлешки.