Куршумлијске парохије. Подаци о паросима

za sajt 1Парох први куршумлијски: јереј Слободан Илић
Тел.: 0603776435

Јереј Слободан Илић рођен је 24. октобра 1977. године у Прокупљу. Завршио је Богословски факултет у Београду 2013. године. Рукоположен у чин ђакона 11. марта 2012. године у храму светог великомученика Георгија у Ајдановцу, а у чин свештеника 18. марта 2012. године у храму Светог Архангела Гаврила у Попшици. Службовао је као ђакон у храму светог великомученика Прокопија од 11. до 18. марта 2012. године, након рукоположења за свештеника бива постављен за парохијског свештеника прве димитровградске парохије. Владика нишки га у новембру 2014, поставља за првог пароха куршумлијског.

image 0 02 05 517391abd07b23e11756c94117133dc5c4eea99b24e5b92bb53becbe7ed2b130 VПарох други куршумлијски: јереј Драган Јевтић
Тел.: 0638415996

Јереј Драган Јевтић, рођен је на Светог Јована Крститеља 20 јануара 1983 године у Прокупљу од оца Југослава и мајке Љиље из Кастрата код Куршумлије, као друго дете Цркви одане породице. Основно образовање завршава у свом родном месту у Куршумлији, након чега уписује 1998 год. Српску Православну Богословију Св. Кирила и Методија у Призрену где завршава прву годину Богословије. Због ратних дешавања 1999 год. Богословија Св. Кирила и Методија бива премештена у Нишу, и ту ће матурирати 2002 године. Исте године благословом Његовог Преосвештенства Епископа Нишког Господина Иринеја наставља даље школовање на Богословском Институту СПЦ у Београду. Лета Господњег 2004 год. на позив намесника Косаничког, а за потребе Цркве, бива постављен за вероучитеља средње Економске и основне школе Дринка Павловић у Куршумлији. Године 2007 јула месеца ступа у брак са својом животном изабраницом Маријом Димитријевић са којом има две кћерке. Рукоположен је у чин ђакона 26 августа 2007 год. у храму Св.Петке у селу Орљану надомак Ниша. А у чин презвитера 9 септембра исте године у храму Св. Петра и Павла у селу Модрица, код Крушевца, руком Његовог Преосвештенства Епископа нишког Господина Иринеја, предходно одлуживши војни рок. За потребе цркве, 19 септембра 2007 год. премештен је из Косаничког намесништва коме је припадао у Пиротско намесништво, где је постављен као мирјански свештеник Крупачке парохије, при храму Преноса моштију Светог оца Николаја у Крупцу, и вероучитеља средње Економске школе и Гимназије у Пироту. Као парох Крупачки службовао је до 13 фебруара 2014 године, где ће остати упамћен као омиљени свештеник у том делу пиротске регије, свештеник који се истакао, како у духовном препороду парохијана, тако и у градитељству. За време његове службе обновљена су сва црквишта и места где су се у одређеним данима окупљали верници крупачке парохије, уложио је доста напора и труда да се после осамдесет година поново у Крупцу врати монаштво у обновљеном манастиру Св. Јована Крститеља, (који је обновљен заслугом блаженопочившег митрополита Јована Загребачког), и у коме је, за све ове године проведене у овој парохији организовао масовна саборна крштења. Где је крштено, покрштено преко хиљаду верника. Организовао је изградњу храма Св. Саве у Великом Јовановцу, родном месту блаженопочившег епископа Василија Костића, Епископа Бањалучког и Жичког који је и сам започео градњу овог храма далеке 1937 год. али због окупације од стране бугарске власти није се одмакло од само постављених темеља. Од 2008 до 2013 год. за непуних пет година заблистао је у овој парохији други по величини храм, посвећен Светом Сави, и то у византијском-моравском стилу што и није случај у овом намесништву када су храмови у питању. Од 26 фебруара 2014 год. ће бити премештен у Алексиначко намесништво, као парох Тешички, при храму Велике Госпоине у Тешици од стране Његовог Преосвештенства Епископа нишког Господина Јована. Након кратког периода од четрнаест месеци проведеног у тој парохији добија још један премештај од истог епископа, враћа се у своје родно место Куршумлију, 31 маја 2015 год. на дан Педесетнице, храмовне славе у тој малој варошици, при храму Св. Тројице као парох друге Куршумлијске парохије.

Slobodan MileticПарох трећи куршумлијски: јереј Слободан Милетић
Тел.: 062285228
Е-пошта: -
Јереј Слободан Милетић рођен је 11. априла 1980. године у Прокупљу, од оца Братислава и мајке Смиљане. Основну школу завршио је у Куршумлији, након чега уписује Богословију светог Саве у Београду. 2. маја 2004. године ступа у брак са Славицом Петровић са којом има двоје деце. У чин ђакона рукоположен је 21. јула 2004. године у храму светог великомученика Прокопија у Прокупљу, руком Његовог Преосвештенства епископа нишког Иринеја и постављен за парохијског ђакона при храму Свете Тројице у Куршумлији, где је службовао две године. У презвитерски чин рукоположен је 18. јуна 2006. године у храму Свете Тројице у Куршумлији и постављен за трећег пароха при овом храму. 10. маја 2009. године одликован је правом ношења црвеног појаса.