Гргурско-туларска парохија. Подаци о пароху

Milorad ZdravkovicПарох гргурско-туларски: јереј Милорад Здравковић
Тел.: 066385823

Јереј Милорад Здравковић рођен је 30. новембра 1982. године у Прокупљу, од оца Ђурђа и мајке Слободанке. Основну школу завршио је у Куршумлији, након чега уписује Богословију светих Кирила и Методија у Призрену. 25. јуна 2005. године ступа у брак са Лидијом Ђорђевић са којом има двоје деце. У чин ђакона рукоположен је 28. августа 2005. године у храму Успења Пресвете Богородице у Блацу, руком Његовог Преосвештенства епископа нишког Иринеја и постављен за парохијског ђакона при храму Успења Пресвете Богородице у Блацу, где је службовао једанаест месеци. У презвитерски чин рукоположен је 21. јула 2006. године у храму светог великомученика у Прокопију у Прокупљу и постављен на гргурску парохију. 26. октобра 2007. године одликован је правом ношења црвеног појаса.