mica djordjevic

Парох први при Храму Светог Симеона Мироточивог у Лесковцу: протонамесник Мића Ђорђевић
Тел.: 0641232184
Е-пошта: -

Протонамесник Мића Ђорђевић рођен је 01. марта 1970. године у Сијаринској Бањи, СО Медвеђа, од оца, свештеника Вукашина и мајке Јаворке. Основну школу „Бора Становић“ завршио је 1984. године у Вучју где је његов отац службовао на парохији вучјанској. Српску православну Богословију светих Кирила и Методија у Призрену уписао је 1984, а завршио 1989. године. Исте године, по благослову Његовог Преосвештенства епископа нишког господина Иринеја, уписује Богословски факултет у Београду. Војни рок одслужио је у периоду од 1995. до 1996. године у Пироту као курир командира касане. 24. маја 1998. године ступа у брак са Весном Трајковић из села Кумарева са којом има два сина, Лазара и Младена. 1998. године рукоположен је у чин ђакона о храмовној слави, Духовима, руком епископа Иринеја и постављен на дужност парохијског ђакона у Лесковцу. 24. октобра 1998. године у храму Свете Тројице у селу Адровцу рукоположен је у чин свештеника и 01. новембра и исте године постављен на парохију доњотрнавачку у Доњој Трнави, СО Ниш, при храму светог пророка Илије, где службује до 01. априла 2002. године. На парохији доњотрнавачкој је завршио приземни део конака са салом, увео стују, воду, столарију, малтерисао и уселио се у њега. На овој парохији обнавља праксу васкршње водице, задушница и повећава број верника на светој Литургији. Очистио је и средио двориште Цркве и оставио сав материјал за довршетак улазне капије у порти дворишта. 01. априла 2002. године, постављен је по благослову епископа нишког Иринеја на 6. лесковачку парохију, где службује и као благајник и духовник градске болнице. На храмовној слави Рођења Пресвете Богородице, 21. септембра 2012. унапређен је у чин протонамесника.

starahinja erakovic

Парох други при Храму Светог Симеона Мироточивог у Лесковцу: јереј Страхиња Ераковић
Тел.: 018 823577
Јереј Страхиња Ераковић рођен је 17. јула 1983. године у Осјеку од оца Гојка и мајке Милице. Основну школу завршио је у Нишу, након чега уписује Богословију светог Саве у Београду. По завршеној Богословији уписује и завршава Православни богословски факултет у Београду. 7. јуна 2009. године ступа у брак са Јеленом Гашевић са којом има двоје деце. Рукоположен је у ђаконски чин 7. априла 2011. године у храму светог Марка у Београду, руком Његове Светости патријарха српског господина Иринеја. У презвитерски чин рукоположен је 24. маја 2011. године у храму светог Марка у Београду руком Његове Светости и постављен је на сврљишку парохију. Једно време био на дужности архијерејског намесника сврљишког, након чега је пребачен на лесковачку парохију.

slavisa stanojevic

Парох трећи при Храму Светог Симеона Мироточивог у Лесковцу: протонамесник Славиша Станојевић
Тел.: 0658882148

Протонамесник Славиша Станојевић рођен је 12. маја 1966. године у Лесковцу од оца Драгослава и мајке Ружице. Одрастао је у селу Разгојна, где је завршио основну школу 1980. године, након чега уписује Богословију светих Кирила и Методија у Призрену 1986. године. 10. јуна 1989. године ступа у брак са Дубравком Славковић из Призрена са којом има двоје деце. У чин ђакона рукоположен је 26. јула 1989. године и постављен са епархијског службеника и ђакона при Саборном храму у Нишу. У презвитерски чин рукоположен је 3. јуна 1993. године и постављен на седму лесковачку парохију. 1998. године организује часове веронауке при Саборном храму у Лесковцу. Обновио је и црквени хор „Бранко“, чији је диригент био осам година.

zvonimitr zivkovic

Парох четврти при Храму Светог Симеона Мироточивог у Лесковцу: протонамесник Звонимир Живковић
Тел.: 0638757578
Е-пошта: -

Парох пети при Храму Светог Симеона Мироточивог у Лесковцу: јереј Владица Јовић
Тел.: 0638103175

Јереј Владица Јовић рођен је 3. априла 1982. године од оца Нинослава и мајке Гордане у Лесковцу. Крштен је у Цркви Свете Тројице у Лесковцу као Владица. Основно образовање стекао је у Лесковцу. Богословију светих Кирила и Методија у царском Призрену уписао је са благословом тадашњег епископа нишког господина Иринеја, 1998. године. Силом прилика, услед НАТО бомбардовања, само прву годину завршава у Призрену – остале у Нишу. Богословски Институт при Православном Богословском Факултету у Београду уписује 2002. године. Диплому истог стиче 2005. године. Војни рок је одслужио у Сомбору- Нишу у периоду од 2005. до 2006. године. Августа 2006. године ступа у брак са Катарином Ђорђевић из Крагујевца, тада, студентом Православног Богословског Факултета у Београду. У чин ђакона га је рукоположио епископ нишки г. Иринеј 10. септембра 2006. године. Службовао је при храму Свете Тројице у Лесковцу и предавао веронауку у неколико средњих школа. У чин презвитера је рукоположен 17. септембра 2006. године. На рукоположењу је добио име Владимир. Службовао је на горњобарбешкој парохији од 25. септембра 2006. године до 31. јануара 2013. године. За време службовања обновио из темеља средњевековну Цркву светог Архангела Гаврила и црквени конак у селу Дукат, привео крају радове на цркви свете Петке у Мариној Кутини, комплетно реновирао парохијски дом у Горњем Барбешу, започео изградњу Цркве свете великомученице Недеље у Заплањској Топоници. Његова Светост патријарх српски господин Иринеј га је одликовао правом ношења црвеног појаса 5. августа 2012. године. Опслуживао је и великокрчимирску парохију од 07.05.2011. до 31.01.2013. За време Његовог преосвештенства епископа нишког др Јована, 01. фебруара 2013. године прелази у Лесковац на седму лесковачку парохију, при храму Преподобног Симеона Мироточивог, где и данас службује. Супругу Катарину и њега Господ је наградио 20. августа 2013. године када су добили своје прво дете, девојчицу Ангелину.