Градашничка парохија. Подаци о пароху

Драган ИлићПарох градашнички: јереј Драган Илић
Тел.: 0668003344

Јереј Драган Илић рођен је 9. маја 1980. године у Лесковцу, од оца Ђорђа и мајке Гроздане. Основну школу завршио је у Лесковцу и селу Братмиловце, након чега уписује Богословију светих Кирила и Методија у Призрену. 8. фебруара 2004. године ступа и брак са Тијаном Станисављевић, са којом има двоје деце. Рукоположен је у ђаконски чин 7. априла 2004. године у Кутлешу, руком Његовог Преосвештенства епископа нишког господина Иринеја. У презвитерски чин рукоположен је 30. априла 2004. године у Саборном храму у Лесковцу и постављен за пароха грејачког, где је службовао до 15. новембра 2011. године, када бива премештен на рударску парохију. 10. јула 2014. године, премештен је на градашничку парохију.