Габровачка парохија. Подаци о пароху

предрагПарох: јереј Предраг Ђокић
Тел.: 0654722830
Е-пошта: -

Јереј Предраг Ђокић рођен је 10. јануара 1954. године у селу Рајановце код Косовске Каменице, од оца Благоја и мајке Младене. Основну школу завршио је у Великом Ропотову, након чега уписује Богословију светих Кирила и Методија у Призрену. 28. августа 1978. године ступа у брак са Светланом Тодоровић са којом има троје деце. Рукоположен је у ђаконски чин 24. новембра 1978. године, руком Његовог Преосвештенства епископа рашко- призренског господина Павла. У презвитерски чин рукоположен је 28. новембра 1978. године у манастиру Дечани и постављен на парохију у Гњилану. 2005. године добија пријем у нишку епископију и благословом епископа нишког Иринеја бива постављен за габровачког пароха. 26. децембра 1990. године одликован је правом ношења црвеног појаса.