Доњемеђуровска парохија. Подаци о пароху

милеПарох: јереј Миле Вељковић
Тел.: 0641522210
Е-пошта: -

Јереј Миле Вељковић рођен је 26. 08. 1958. године у Нишу од оца Александра и мајке Стане (рођене Јовановић). Завршио је основну школу ''Добросав Јовановић Станко'' у Нишу и Богословију Светог Арсенија у Сремским Карловцима. Студирао је на Богословском факултету у Београду. Венчао се 1. 08. 1986. године, са Слађаном Јовановић, правницом, са којом има троје деце. Рукоположен за ђакона 5. 10. 1986. године у Саборном храму у Нишу, од стране Његовог преосвештенства епископа нишког Иринеја. Четири дана касније рукоположен у презвитерски чин у Манастиру Светог Јована у Поганову. Пре постављања на парохију доњемеђуровску служио осам година у чокотској и четрнаест година у пасипољанској парохији. Током његовог службовања у парохији доњемеђуровској реновирана је црква и конак, уведена струја, вода и телефон.