Житорађске парохије. Подаци о паросима

Djukan OrovicПарох први житорађски: протојереј ставфрофор Ђукан Оровић
тел.: 0653778982
Е-пошта: -

Протојереј ставрофор Ђукан Оровић рођен је 10. априла 1965. године у Широким Њивама, општина Прокуље. Завршио је Богословију светих Кирила и Методија у Призрену 1985/86. године. У чин ђакона рукоположен је 08. новембра 1992. године у Великом Крчимиру. У чин свештеника 15. новембра 1992. године у Храму Светих Архангела у Нишу. Службовао је на парохијама: Горњодрагушкој од 05. децембра 1992. године до 26. септембра 1999. године; Другој блачкој од 27. септембра 1995. године до 15. октобра 2000. године. Тренутно службује на парохији Првој житорађској од 16. октобра 2000. године.


Aleksandar StojiljkovicПарох други житорађски: протојереј Александар Стојиљковић
тел.: 0653778980
Е-пошта: Ова адреса ел. поште је заштићена од спамботова. Омогућите JavaScript да бисте је видели.

Протојереј Александар- Саша Стојиљковић рођен је 16. фебруара 1970. године у Прокупљу. Завршио је Електронски факултет у Нишу и Богословски факултет у Београду 2010. године. Рукоположен је у чин ђакона 26. априла 2011. године у Саборном Храму у Нишу, а у чин свештеника 06. новембра 2011. године у древном Храму светог Оца Николаја у Куршумлији. Службовао је као ђакон у Храму светих Апостола Петра и Павла у Житорађи од 26. априла 2011. године до 05. новембра 2011. године. Постављен је за парохијског свештеника друге житорађске парохије 14. новембра 2011. године.


TrajkoПарох трећи житорађски: протојереј ставрофор Трајко Стојковић
тел.: 0668882441
Е-пошта: -

Протојереј ставрофор Хаџи Трајко Стојковић рођен је 16. јануара 1955. године у селу Бадњевац општина Житорађа. Завршио је Богословију светих Кирила и Методија у Призрену. Рукоположен је у чин ђакона 12. фебруара 1979. године у храму светих Архистратига у Нишу. У чин свештеника рукоположен 15. фебруара 1979. године у храму светог Великомученика Георгија у Здравињу. Свештеновао у Сијаринској Бањи од 1979. до 1990. године, затим у другој лебанској од 1990. до 2014. године и у трећој житорађској од 01. марта 2014. године, где и данас службује.


vojkan radovanovicПарох четврти житорађски: протонамесник Војкан Радовановић
Тел.: 0603360004
Е-пошта: Ова адреса ел. поште је заштићена од спамботова. Омогућите JavaScript да бисте је видели.

Протонамеснк Војкан Радовановић је рођен 19. марта 1965. године у Алексинцу. Завршио је Богословију светих Кирила и Методија у Призрену 1995. године. Рукоположен је у чин ђакона 19. августа 2003. године у манастиру Светог Стефана у Липовцу, руком епископа нишког господина Иринеја. Службовао је као ђакон дванаест дана при храму светог Николаја у Алексинцу. У чин јереја рукоположен је 31. августа 2003. године у храму Свете Тројице у Горњем Адровцу. Постављен је за пароха друге димитровградске парохије 31. октобра 2003. године. Од маја 2015. године службује као парох при четвртој парохији у Житорађи.

Епархија нишка

  1. Намесништва
  2. Манастири
mapa-manastira-mala