Доњоматејевачка парохија. Подаци о пароху

ZeljkoПарох: јереј Жељко Живковић
Тел.: 0668887858

Јереј Жељко Живковић рођен је 31. јануара 1974. године у Нишу. Завршио је основну школу „Ратко Вукићевић“ у Нишу 1988. године, након које уписује гимназију Бора Станковић у Нишу коју завршава 1992. године. Апсолвирао је на философском факултету у Нишу на Групи са српски језик и књижевност. Завршио је Богословски институт при Православном богословском факултету у Београду 2004. године, а 2012. године дипломирао на истом. 13. новембра 1999. године ступа у брак са Наташом Живковић са којом има троје деце. Од 2002. године радио као вероучитељ у основним и средњим школама у Нишу. 25. децембра 2011. године рукоположен је у Цркви Успења Пресвете Богородице у Доњој Врежини у чин ђакона, руком Његовог Преосвештенства епископа нишког Јована и постављен за парохијског ђакона при овом храму. Априла месеца 2013. године бива премештен у Сврљиг где обавља дужност парохијског ђакона при храму светих цара Константина и царице Јелене. Рукоположен је у свештенички чин 8. новембра 2013. године у манастиру светог великомученика Димитрија у Дивљани и постављен за пароха сићевачко- островичког и служашчег у манастиру свете Петке у Островици. Од 1. фебруара 2014. године опслужује и насеље Суви До при храму светих Трију Јерараха у Брзом Броду.