Малчанска парохија. Подаци о пароху

Nenad TomicПарох: протонамесник Ненад Томић
Тел.: 0644343110
Е-пошта: -

Протонамесник Ненад Томић рођен је 4. маја 1958. године у Драгољевцу код Бјељине, од оца Михајла и мајке Милке. Основну школу завршио је у Драгољевцу, након чега уписује Богословију светих Трију Јерараха у манастиру Крка. 4. маја 1991. године ступа у брак са Петром Ђокић са којом има двоје деце. Рукоположен је у чин ђакона 8. октобра 1992. године у храму Преображења Господњег на Вељуну, руком Његовог Преосвештенства епископа горњокарловачког господина Никанора. У презвитерски чин рукоположен је 9. октобра 1992. године у истом храму. 1995. године добија пријем у нишку епископију и бива постављен на парохију у Вртишту, након чега бива премештен на парохију при храму светог Пантелејмона у Нишу. Службовао је и на чокотској парохији, а тренутно службује као привремени парох малчански.