Бошњачке парохије. Подаци о паросима

IMG 20200219 151935Парох мозговски: јереј Иван Марковић
Тел.: 064/5676156

Јереј Иван Марковић рођен је у Штипу, од оца Трајка и мајке Јагоде. Завршио је основну школу у Лесковцу, након чега уписује Богословију Светих Кирила и Методија у Нишу 2001.год. Године 2005. уписује Православни богословски Факултет Универзитета у Београду на коме је дипломирао 2009.године.Oд 1.септембра, 2010.године, радио је као катихета у Гимназији и Економској школи у Лесковцу. Ступио је у брак са Светланом Перић 22. новембра 2015. У ђаконски чин рукопложен је руком Епископа Теодосија, 09. авугста 2016. године у храму Светог Пантелејмона у Нишу. У презвитерски чин рукоположен је 21. августа 2016. године у Саборном храму у Нишу и постављен на мозговску парохију. Од 01. фербруара 2020. постављен за привременог првог пароха бошњачког и архијерејског намесника јабланичког.

Горан КордаПарох други бошњачки: јереј Горан Корда
Тел.: 0629727909

Јереј Горан Корда рођен је 18. јуна 1986. године у Задру, од оца Данка и мајке Десанке. Основну школу завршио је у Горњем Барбешу, након чега уписује српску Православну богословију светих Кирила и Методија у Нишу. По завршеној богословији уписује Православни богословски факултет у Београду. 28. октобра 2012. године ступа у брак са Магдаленом Ђорђевић. У ђаконски чин рукоположен је 10. фебруара 2013. године у Саборном храму у Лесковцу, руком Његовог Преосвештенства епископа нишког господина Јована. У презвитерски чин рукоположен је 21. априла 2013. године у храму светог Николаја Мириликијског у Нишу, руком Његовог Преосвештенства епископа нишког господина Јована и постављен за пароха у Брестовцу. Благословом Његовог Преосвештенства епископа нишког господина Јована, премештен је на другу бошњачку парохију.