Бошњачке парохије. Подаци о паросима

kitПарох мозговски: јереј Иван Марковић
Тел.: 0645415078

Јереј Иван Марковић рођен је у (Штипу, БЈР Македонија), од оца Трајка (официра у пензији) и мајке Јагоде Марковић (домаћице). Завршио је основну школу у Лесковцу, након чега уписује Богословију Светих Кирила и Методија у Нишу 2001.год. Године 2005. уписује Православни богословски Факултет Универзитета у Београду на коме је дипломирао први пут на (практичном смеру) 2009.године. Након тога, служи редовни војни рок у трајању од шест месеци, да би 1.септембра, 2010.године,  започео рад у Просвети као катихета, Благословом Њ.П.ЕП Иринеја, у Гимназији и Економској школи у Лесковцу, све до 31.августа,2016.године. 22.11.2015. г. на дан Светог Нектарија Егинског Чудотворца ступио је у брак са супругом Светланом (рођ.Перић). Дипломирао по други пут на ПБФ у Београду: 1.јуна, 2016. године на (богословско-историјском смеру те је диплома изједначена са садашњим мастер дипломама). Дипломски рад одбранио са оценом (10) на тему: "Почеци монотелитске јереси у доба пре VI васељенског сабора", код др Радомира Поповића. У ђаконски чин рукопложен је руком Њ.П.Епископа Теодосија, дана: 09.08.2016.г. у храму Св.Пантелејмона у Нишу, на (дан Св.Пантелејмона). У презвитерски чин рукоположен је дана: 21.08.2016. (на дан - Св.Емилијан Исповедник и Преп.Зосим Тумански), у саборном храму Св.Тројице у Нишу, руком Његовог Пресвештенства Епископа рашко-призренског Теодосија, Администратора Епархије нишке, и постављен на мозговску парохију. Од 01. фербруара 2020. постављен за првог пароха бошњачког и архијерејског намесника јабланичког.

Горан КордаПарох други бошњачки: јереј Горан Корда
Тел.: 0629727909

Јереј Горан Корда рођен је 18. јуна 1986. године у Задру, од оца Данка и мајке Десанке. Основну школу завршио је у Горњем Барбешу, након чега уписује српску Православну богословију светих Кирила и Методија у Нишу. По завршеној богословији уписује Православни богословски факултет у Београду. 28. октобра 2012. године ступа у брак са Магдаленом Ђорђевић. У ђаконски чин рукоположен је 10. фебруара 2013. године у Саборном храму у Лесковцу, руком Његовог Преосвештенства епископа нишког господина Јована. У презвитерски чин рукоположен је 21. априла 2013. године у храму светог Николаја Мириликијског у Нишу, руком Његовог Преосвештенства епископа нишког господина Јована и постављен за пароха у Брестовцу. Благословом Његовог Преосвештенства епископа нишког господина Јована, премештен је на другу бошњачку парохију.