Бошњачке парохије. Подаци о паросима

Далибор СтефановићПарох први бошњачки: протонамесник Далибор Стефановић
тел.: 0653997979

Протонамесник Далибор Стефановић рођен је 8. јуна 1979. године у Лесковцу, од оца Зорана и мајке Зорице. Основну и средњу Економску школу завршио је у Лесковцу, након чега уписује Православни богословски факултет у Београду. 3. маја 2009. године ступа у брак са Тамаром Васић са којом има троје деце. У ђаконски чин рукоположен је 8. августа 2009. године у храму свете Петке у Бошњацу, руком Његовог Преосвештенства епископа нишког господина Иринеја. У презвитерски чин рукоположен је 5. јуна 2012. године у храму Силаска Светог Духа на Апостоле у Власотинцу, руком Његовог Преосвештенства епископа нишког господина Јована и постављен за пароха друге кумаревске парохије. Благословом Његовог Преосвештенства епископа нишког господина Јована, 1. фебруара 2014. године бива премештен на бошњачку парохију. 22. јуна 2014. године одликован је чином протонамесника. Обавља дужност привременог архијерејског намесника јабланичког.

Горан КордаПарох други бошњачки: јереј Горан Корда
Тел.: 0629727909

Јереј Горан Корда рођен је 18. јуна 1986. године у Задру, од оца Данка и мајке Десанке. Основну школу завршио је у Горњем Барбешу, након чега уписује српску Православну богословију светих Кирила и Методија у Нишу. По завршеној богословији уписује Православни богословски факултет у Београду. 28. октобра 2012. године ступа у брак са Магдаленом Ђорђевић. У ђаконски чин рукоположен је 10. фебруара 2013. године у Саборном храму у Лесковцу, руком Његовог Преосвештенства епископа нишког господина Јована. У презвитерски чин рукоположен је 21. априла 2013. године у храму светог Николаја Мириликијског у Нишу, руком Његовог Преосвештенства епископа нишког господина Јована и постављен за пароха у Брестовцу. Благословом Његовог Преосвештенства епископа нишког господина Јована, премештен је на другу бошњачку парохију.