Медвеђска парохија. Подаци о пароху

Boban MedvedjaПарох медвеђски: јереј Бобан Вуковић
Тел.: 0638112654

Свештеник Бобан Вуковић рођен је 22. априла 1982. године у Чачку, од оца Славољуба и мајке Марте Вуковић. Након завршене Основне школе у родном месту уписује петоразредну Богословију светог Петра на Цетињу и исту завршава 2002. године. Исте године одслужује војни рок у Нишу и уписује Богословски факултет у Београду. У току студија склапа брак са супругом Данијелом Тодоровић, са којом има троје деце. Бива постављен на дужност парохијског ђакона у Ивањици, све до 2009. године, када бива рукоположен у чин презвитера од стране садашњег патријарха српског Иринеја и постављен на службу у Лесковцу. Након тога по потреби службе опслужује следеће парохије и то: Сијеринско Бањску, Кочанску,четврту лесковачку и тренутно парохију у Медвеђи.