Pertate          На дан рођења Светог Јована окуписмо се код нове цркве у изградњи у селу Пертату. Пре само две године када смо обновили литију у овом селу дошли смо и до црквишта које је било зарасло у траву и шибље. Клекли смо и помолили се да Господ благослови да и храм никне на овом светом месту. Следећи празник Светог Јована дочекали смо на окошеном и сређеном црквишту, а ове године на исти дан служили Свету Литургију крај новог храма који се „усправио“ до сводова. Кад Свети Јован благослови онда се окупе добри људи – донатори и народ па свако припомогне на свој начин тако да, ако се овако настави Светог Јована следеће године можемо прославити у изграђеном и украшеном храму. Први домаћин после више деценија, од кад је сабор измештен са црквишта на оближњи стадион, а уместо Ивњдана обележаван 7. јули, био је господин Драган Ђокић председник Црквеног одбора, а после пригодног говора окупљени су уз духовну музику, за трпезом, укрепили и своје физичке снаге.