IMG 26b8133f7e7975ef6c004369fa877aab V

Обавештавамо верни народ и све познанике, да се протојереј Вукашин Богдановић, свештеник у пензији, упокојио у Господу 11. октобра 2021. године.

Свештеник Вукашин Богдановић је рођен 1950. године у селу Клајић, у општини Лебане, где је завршио основну школу. Заволевши богослужење и црквени живот, определио се да упише Богословију, коју успешно завршава у Призрену. Духовно узрастање и образовање оца Вукашина тада је било у делокругу ректора Иринеја, потоњег епископа нишког, који ће га касније и рукоположити. Првобитно је служио у манастиру Ајдановац. По свршетку војног рока именован је за пароха конџељског, где је служио неколико година, затим градашничког, да би убрзо по потреби службе био упућен у Малу Копашницу. Обновивши цркву и парохијски дом, након двадесет година бива одликован од стране епископа Иринеја протојерејским чином и пензионисан. Нажалост, повлачење са парохијског чинодејствовања уследило је због убрзаног губитка вида. Прота Вукашин за собом је оставио двоје деце и четворо унучади.