Пасипољанска парохија. Подаци о пароху

acaПарох пасипољански: јереј Александар Миленковић
Тел.: 0648009222

Рођен сам 03. маја 1977. год. од оца Младена и мајке Љиљане девојачко презиме Тасић. Венчао сам се са Миленом тадашњом Станковић 18. маја 2003. год. Имамо троје деце Теодора 2004, Давид 2007, Сара 2011. Дипломирао сам на Богословском факултету 1. децембра 2008. Исте те године 14. децембра у чин ђакона ме рукополаже тадашњи епископ Иринеј, садашњи патријарх, и 01. јануара 2009. сам постављен за ђакона при храму Св.пророка Илије у Д. Комрану. У свештенички чин рукополаже ме епископ Јован 2012. год. на Сретење 15. фебруара. и постављен сам за пароха пасипољанског. Од како сам ја парох урадоло се следеће; урадио се комплетан живопис-фрескопис цркве, завршио поплочавање дворишта, осветлење порте и испред цркве, обновио фасаду помоћне просторије, ставио под-паркет у канцеларији и помоћној просторији, обновио кухињу, обновио повећао црквену продавницу-пангал, излакирао и обновио пропали паркет у цркви. Обновио се и повећао богослужбени живот у цркви. Редовно се служи литургија недељом и празником, редовно се служи акатист сваког петка и вечерња служба у очи недеље и празника. Организују се предавања ради духовног усавршавања парохијана... Веронауку предајем од 2006.год проценат се мењао од 60-100 посто.