ivan cvetkovic

Парох први при Храму Свете Петке: протојереј Иван Цветковић
Тел.: 063410145

Протојереј Иван Цветковић рођен је 29. маја 1977. године у Гњилану од оца Богија и мајке Мирјане. Основну и средњу школу завршио је у Нишу, након чега усписује Богословски факултет светог Саве у Либертивилу (САД), а након тога и Академију светог Владимира у Њујорку. 22. јула 2001. године ступа у брак са Сањом Милановић са којом има четворо деце. У ђаконски чин рукоположен је на Цвети 2003. године у Саборном храму Сабора светих Архангела у Нишу, руком Његовог Преосвештенства епископа нишког господина Иринеја. У презвитерски чин рукоположен је 9. августа 2003. године у храму светог Пантелејмона у Нишу и постављен за парохија при Хиландарском метоху у Нишу. По оснивању парохија при новосаграђеном храму свете Петке у Нишу, постављен је за пароха прве парохије. 27. октобра 2011. године одликован је протојерејским чином. Обавља дужност старешине храма.

Парох други при храму Свете Петке: јереј Жељко Живковић
Тел.: 0668887858

Јереј Жељко Живковић рођен је 31. јануара 1974. године у Нишу. Завршио је основну школу „Ратко Вукићевић“ у Нишу 1988. године, након које уписује гимназију Бора Станковић у Нишу коју завршава 1992. године. Апсолвирао је на философском факултету у Нишу на Групи са српски језик и књижевност. Завршио је Богословски институт при Православном богословском факултету у Београду 2004. године, а 2012. године дипломирао на истом. 13. новембра 1999. године ступа у брак са Наташом Живковић са којом има троје деце. Од 2002. године радио као вероучитељ у основним и средњим школама у Нишу. 25. децембра 2011. године рукоположен је у Цркви Успења Пресвете Богородице у Доњој Врежини у чин ђакона, руком Његовог Преосвештенства епископа нишког Јована и постављен за парохијског ђакона при овом храму. Априла месеца 2013. године бива премештен у Сврљиг где обавља дужност парохијског ђакона при храму светих цара Константина и царице Јелене. Рукоположен је у свештенички чин 8. новембра 2013. године у манастиру светог великомученика Димитрија у Дивљани и постављен за пароха сићевачко- островичког и служашчег у манастиру свете Петке у Островици. Од 1. фебруара 2014. године опслужује и насеље Суви До при храму светих Трију Јерараха у Брзом Броду.

dragoslav lazic

Парох трећи при Храму Свете Петке: протојереј Драгослав Лазић
Тел.: 0643066735
Е-пошта: -

Протојереј Драгослав Лазић рођен је 28. јуна 1963. године у Куршумлији, од оца Ивка и мајке Видосаве. Основну школу завршио је у Куршумлији, након чега уписује Богословију светих Кирила и Методија у Призрену. По завршетку Богословије уписује Богословски институт. 25. јула 1987. године ступа у брак са Олгом Васић са којом има четворо деце. У чин ђакона рукоположен је 8. августа 1987. године у храму светог Пантелејмона у Нишу, руком Његовог Преосвештенства епископа нишког Иринеја. У презвитерски чин рукоположен је 14. августа 1987. године у храму светих Архангела у Нишу и постављен на доњотрнавску парохију. 3. новембра 1998. бива премептен на парохију у Прокупљу, да би 11. октобра 2008. године био премештен на парохију при Саборном храму у Нишу. Тренутно је трећи парох новоосноване парохије при храму свете Параскеве у Нишу. 8. августа 2011. године одликован је чином протојереја.

zoran stankovic

Парох четврти при Храму Свете Петке: протонамесник Зоран Станковић
Тел.: 0652062050

Протонамесник Зоран Станковић рођен је 13. 02. 1968. године у Власотинцу, од оца Благоја и мајке Милице рођене Јанчић. Завршио је основну школу у Матејевцу код Ниша, Богословију Света Три Јерарха у Крки и Богословски институт Богословског факултета СПЦ у Београду. Венчао се 23. 02. 1992. године са Јеленом Киковић, домаћицом, у Храму Светог Вазнесења у Горњем Матејевцу, са којом има троје деце. Рукоположен у чин ђакона 22. 03. 1992. године у Саборном храму у Нишу, од стране Епископа нишког Иринеја. Исте године, 3. 06. рукоположен и у чин презвитера. Четрнаест година служио као парох кочански, а 2005. године постављен на парохију медошевачко-поповачку, која је касније придружена Храму Свете Петке у Нишу. Звање протонамесника добио 2004. године, а право ношења надбедреника 2014. године.

predrag piperski
Парохијски ђакон при храму Свете Петке: ђакон Предраг Пиперски
тел: 0659009334

Ђакон Предраг Пиперски рођен је 24. Новембра 1994.године у Кикинди. Основну Школу завршава у Кикинди.
Богословију Светог Арсенија Сремца у Сремским Карловцима,после уписује ПБФ у Београду и у току студија ступа у брак са супругом Катарином 8. септембра 2019.године.
На празник Светог Саве првог Архиепископа Српског 27. јануара 2020.године бива Рукоположен у ђаконски чин руком Његовог Преосвештенства Епископа нишког Господина Арсенија. Исте године 15.фебруароа постављен је за службеника Епархијског Управног Одбора Епархије Нишке, а 1. марта исте године постављен је за ђакона при храму свете Петке у Нишу.