djordjo rakicПарох: јереј Ђорђо Ракић
Тел.: 0642016004

Јереј Ђорђо Ракић рођен је 6. 05. 1978. године у Тузли од оца Неђа и мајке Цвјете, рођене Лукић. Основну школу завршио је у Калесији, а Богословију у Сремским Карловцима. Завршио је Богословски институт при Богословском факултету СПЦ. Током школовања био је клирик Епархије бачке. Венчао се са Мирјаном Зејак, дипломираном правницом, 2006. године у Зворнику, са којом има четворо деце. Рукоположен у чин ђакона 9. 06. 2012. године од стране Епископа нишког Јована, а дан касније и у презвитера, у Храму Светог Илије у Нишкој Бањи. Поред свештеничке службе ангажован је и у верској настави, у истуренбом одељењу ОШ ''Вук Караџић'' из Дољевца у селу Перутнина, са 15% фонда часова. Током његовог службовања на парохији ћурлинској вршени су радови на реновирању цркве и конака, као и на уређењу порте, воћњака и винограда.