DSC03884
У петак 20.марта у храму светог цара Константина у Нишу, Литургију Пређеосвећених дарова служио је протосинђел Рафаило (Голушин) уз саслужење свештенства Архијерејског намесништва другог нишког.
Светој Литургији присуствовао је Његово Преосвештенство Епископ нишки Г.Јован.
Након свете Службе сви свештеници овог намесништва приступили су светој тајни исповести.
Исповедао је су протосинђел Рафаило (Голушин) настојатељ манастира Рођења Пресвете Богородице у Височкој Ржани.
Након исповести Његово Преосвештенство Епископ нишки Г.Јован поздравним словом започео је братски састанак.
Потом је јереј Игор Стојковић парох јелашнички прочитао је реферат на тему: ''Улога савремене технологије у Цркви-мисионарству''.
Архијерејски намесник други нишки протојереј-ставрофор Живорад Маринковић изнео је извештај о стању и дешавањима у повереном му намесништву током 2014. године и плановима за наредни период.
Осврћући се на горуће проблеме са којима се сусрећу свештеници овог намесништва Епископ је упутио речи поуке.
Љубављу Црквене општине приређена је трпеза љубави.