BrziBrodХрам света Три Јерарха у Брзом броду

Изградња Цркве започета је 2006. године, када су освећени темељи. Црква је кренула са редовним богослужењем по благослову патријарха српског Господина Иринеја 17. јула 2011. године. Изградњу Цркве води свештеник Милан Николић. Црква је подигнута на општинском земљишту на површини од око 40 ари плаца на простору између осмогодишње школе и реке Нишаве, поред спортских терена. Црква је грађена у средњевековном стилу. У архитектури има елемената Цркава краља Милутина. У свом саставу има трем који личи на такве из средњег века. Црквени звоник је посебна грађевина, подесно уклопљен уз архиктектуру Цркве и има три звона. На црквеном земљишту у плану је да се пројектује и изгради парохијски дом. Црква се гради од добровољних прилога верника Брзог Брода, Ниша, иностранства и власника приватних фирми. Град Ниш и градска општина Медијана нису показали никакав интерес за градњу Цркве, а нарочито за инфраструктуру. Ипак, Црква је прикључена на електродистрибутивну мрежу по најскупљој тарифи, као да је индустријски објекат. Исти је случај био са прикључком за градски водовод, иако је Црква грађена са свим дозволама и данас је потпуно легализован објекат. У старом делу насеља Брзи Брод постоји црквиште, где је била Црква у ранохришћанском периоду. Та Црква је била посвећена светим апостолима Петру и Павлу, недалеко од археолошког локалитета Медијана. На црквишту смо подигли крст од армираног бетона и на тај начин смо обележили светилиште. На дан светог пророка Јеремије који је иначе литијски дан, 14. маја 2001. године освећен је крст и обновљена је литија после пуних педесет година.