VaskrsnjiKoncertLeskovacУ сусрет највећем хришћанском празнику Коло српских сестара које делује у оквиру мисионарског центра Преп. Симеон Мироточиви из Лесковца приредило је Васкршњи концерт у Центру за стручно усавршавање у Лесковцу. На самом почетку овом свечаном скупу се поздравним словом обратио старешина мисионарског центра јереј мр Љубиша Костић. Отац Љубиша Костић је говорио о Васкрсу као најзнчајнијем догађају у васколиком Домостроју спасења људске цивилизације и све твари. Он је посебно нагласио да су Васкрсење и вечна и бесмртна заједница с Богом сама суштина православне вере и духовности. У наставку програма наступили су: црквена певачка дружина Бранко из Лесковца, дечији црквени хор Бранко из Лесковца као и хор ОШ Васа Пелагић из Лесковца који су извели пригодне црквене песме и химне у сусрет најавећем празнику. На Васкршњем концерту је и фолклорно уметничко друштво Преп. Мати Ангелина извело сплет српских игара. Јереј Ђорђе Љубинковић је говорио о оснивању овог фолкорног друштва које делује при ЦО Лесковац. Сутрадан, вредне сестре из нашег Кола приредиле су исти овакав васкршњи догађај љубави старијим особама Геронтолошког центра у Лесковцу.