srdjan vukicПарох први турековачки: протонамесник Срђан Вукић
Тел.: 069752737
Е-пошта: -
Протонамесник Срђан Вукић рођен је 18. јануара 1968. године у Лесковцу, од родитеља Слободана и Смиље Вукић. Основну школу „Васа Пелагић“ завршио је у Лесковцу, а затим уписао петоразредну Богословију светога Саве у Београду 1982. Положио је стручне испите за катихету (вероучитеља) 09. новембра 2001. године, и тиме стекао вишу стручну богословску спрему. Рукоположен је од Његовог Преосвештенства епископа нишког господина Иринеја 28. августа 1994. године у чин ђакона у Цркви Успења Пресвете Богородице у Гркињи, а одмах сутрадан 29. августа 1994. године, у чин презвитера у манастиру светога Романа. Постављен је за пароха Градашничког 15. октобра 1994. Године, где службује до 01. децембра 1999. Године, када је пребачен на десету лесковачку парохију, добивши право ношења црвеног појаса, због изузетног залагања саградивши нови црквени конак и звонару на Градашничкој парохији. Истим жаром наставља обављање своје свештеничке дужности, на новој десетој лесковачкој парохији. Предаје веронауку у основним школама, у Орашцу, Градашници, Пискупу, Ступници, затим у Лесковцу, у основној школи „Вожд Карађорђе“ као и у средњој Хемијској школи у Лесковцу. Сакупља верни народ заједно са вероучитељем Небојшом Здравковићем при Цркви у Лесковцу, подучавајући верне основним верским истинама и упућујући их на Речи Божије из Светога Писма. Прихвата се дужности магационера подижући буџет Лесковачке Цркве на завидном нивоу,омогућивши тако Ц.О. Лесковац несметано извршавање својих обавеза према институцијама потраживања. Скупљањем прилога помогао реновирање крстионице и свештеничке собе при старом конаку у Лесковцу. Одликован правом звања протонамесника 2012 год. По личној молби 07. маја 2013. године, а благословом Његовог Преосвештенства епископа Јована прелази на нову упражњену парохију прву Турековачку, настављајући да ревносно врши своју свештеничку дужност и пастирски рад. Обновио је стан у новоподигнутом конаку у Турековцу и о свом трошку уклонио недостатке за даљи несметан живот и рад свештеника. Живи и ради са својом породицом, попадијом Зорицом и сином Михаилом, при Цркви сабора Светих Апостола у Црквеном конаку у Турековцу.

boban vukovic
Парох други турековачки
: јереј Бобан Вуковић
Тел.: 0638112654

Свештеник Бобан Вуковић рођен је 22. априла 1982. године у Чачку, од оца Славољуба и мајке Марте Вуковић. Након завршене Основне школе у родном месту уписује петоразредну Богословију светог Петра на Цетињу и исту завршава 2002. године. Исте године одслужује војни рок у Нишу и уписује Богословски факултет у Београду. У току студија склапа брак са супругом Данијелом Тодоровић, са којом има троје деце. Бива постављен на дужност парохијског ђакона у Ивањици, све до 2009. године, када бива рукоположен у чин презвитера од стране садашњег патријарха српског Иринеја и постављен на службу у Лесковцу. Након тога по потреби службе опслужује следеће парохије и то: сијеринскобањску, кочанску, четврту лесковачку, медвеђску и тренутно другу турековачку парохију.