sava momcilovicПарох доњестопањски: протојереј-ставрофор Сава Момчиловић
Тел.: 063406910

Протојереј Сава Момчиловић, рођен 21. марта 1966. Године у селу Губеревцу, општина Лесковац. У месту рођења завршава основну школу и уписује призренску богословију коју завршава 1989. године. Рукоположен за ђакона 22. новембра 1992. године у храму рођења Пресвете Богородице у Лесковцу. У чин презвитера 29. новембра 1992. године у храму Светих Архангела у Нишу. Ожењен је г-ђом Данијелом Јовановић наставницом физике и хемије из Призрена. Милошћу Божијом изродили су троје деце: Јована, Јелену и Марију. У потпуности обновио храм Св. Архангела Гаврила у Предејану и парохијски дом, као и целокупан приступ храму и парохијском дому. На дан Св. Архиђакона и првомученика Стефана 9. јануара 2013. на Светој Литургији у Власотину у храму Силаска Св. Духа на Апостоле, Његово Преосвештенство Епископ нишки Г.Г. др Јована одликовао га је чином протојереја. На празник Светог Архангела Гаврила, 26. августа2018. године, одикован је правом ношења напрсног крста. По потреби службе, од 15. августа 2018. године постављен је за пароха у Доњој Стопањи.