Храм Светог Саве у Горњем Бријању

Храм је подигнут и освећен непосредно по ослобођењу јужних крајева 1897. године. Подигнут је на парцели коју је даривао Тома Цакић из Горњег Бријања. Пре подизања Цркве, 1880. године формирана је парохија која је обухватала села Горње Бријање, Доње Бријање, Међа, Косанчић, Стубла, Горњи Дреновац, Доњи Дреновац и Обилић. За првог пароха постављен је јереј Стеван Поповић, родом из околине Врања, који је дошавши на новооформљену парохију покренуо иницијатију за изградњу Цркве. Поред храма подигнут је и конак. Свештеници који су службовали у овом храму након Стевана Поповића су: Боривоје Хаџи Танчић (до 1935. године), Владимир Станковић (до 1940. године), Радомир Константиновић (до 1943. године). Због рата парохија остаје упражњена до 1945. године, када на парохију долази Ћирило Ђештаковић, који овде службује до 1960. године. Након њега парох је био Станислав Стојилковић (до 1998. године). Поводом стогодишњице од изградње храма 1997. године формиран је одбор за обнову Цркве. На Цркви је промењена фасада и реновиран је кров. 1998. године Црква добија новог пароха Николу Митровића. Црква је комплетно реновирана 2008. године. Дрвене степенице до звоника замењене су бетонским, унутрашњост Цркве је преуређена, а под је обложен плочицама. Урађена је спољашна фасада, уграђени су прозори и врата на улазном холу у Цркву.