PredejaneMoleban„Пустите децу да долазе к мени“ речи су Христове које објашњавају тајну дечје безазлености и безгрешног стања душе на које смо сви позвани како би наследили Царство Небеско. На светој Литургији у 13. недељу по Духовима окупио се велики број деце из наше основне школе, јер по традицији прве недеље након почетка школске године служимо и призив Светога Духа, како би благодат Његова посетила све „Oне који уче и оне који се уче страху и љубави Божјој“. Велику радост нам је учинило и присуство деце који су сада средњошколци а некада су били и ђаци веронауке, а који нису заборавили ову тајну Цркве. Такође нас је обрадовало и присуство родитеља који су са радошћу прихватили овај обред молебног пјенија које је постало традиција у нашој парохији. Након свете Службе Божје свештеник Сава благословио је сву децу и пожелео им пуно успеха у овој школској години. Професоре који су, такође, дошли на свету Литургију подсетио је на узвишеност позива који носе и на важност правилног усмерења деце. Нека би дао Господ да сва деца успеју на путу усавршавања како у науци тако и на путу ка Христу како би сви били испунили речи молитве: „Pодитељима на радост, а Цркви и отаџбини нашој на корист“