IMG 20190420 172434 resized 20190420 080954715

У порти цркве Св. Архангела Гаврила у Предејану, данас је обележен празник Лазарева субота – Врбица.

После вечерње службе уследило је освећивање врбових гранчица. У наставку програма наступила су деца ОШ „Аца Синадиновић, Црквени хор Св. Архангела Гаврила, и предшколска група.

Велики број окупљеног народа уживао је у програму, који су деца припремила специјално за ову прилику. Затим је уследио дечји ускршњи базар који је био продајног карактера а прикупљена средства биће искоришћена у хуманитарне сврхе.

Овом веома лепом догађају, присуствовао је велики број парохијана. Напомињемо да се овај догађај организује први пут у Предејану, захваљујући парохијском свештенику јереју Страхињи Митић, учитељици Весни Пешић, васпитачици Жаклини Ђурчевић, стручном сараднику Јадранки Стојковић и наставнику музичке културе Милану Симоновићу.
{oziogallery 1926}