25.08.2012.VrezinaУ недељни дан 26. августа, пред велики празник Успења Пресвете Богородице, који је и храмовна слава наше светиње служена је света Литургија којом је началствовао протојереј Миодраг Симић уз саслуживање свештеника и ђакона ове цркве. Уз многобројни народ који је у великом броју приступио светом причешћу, а после свете Литургије присуствовао књижевном сабрању уприличеном у порти храма поводом долазећег празника, отпочело је радосно ишчекивање празника Успења Пресвете Богородице. Окупљени народ са својим пастирима имао је прилике да чује одабране текстове о чудесном проналажењу темеља ове светиње, изводе из житија празника и о животу новопрослављеног светитеља и исповедника наше свете цркве св. Доситеја загребачког и нишког који је у време док је био на челу Богом спасаване Епархије нишке осветио наш храм.Одабрани извођачи на челу са нашом сестром г-цом Тањом Трашевић на самом крају овог окупљања верног народа врежинског краја прочитали су две пригодне песме нашег парохијана г. Андрије Лазића настале у славу Божију а у част наше светиње посвећене Богоматери.