09.09.2012.DonjaVrezinaНедељни дан посвећен преподобном Пимену Великом и Сабору Српских Светитеља био је посебно радостан у храму Успења Пресвете Богородице у Доњој Врежини као и у многим храмовима широм нишке епархије. По благослову нашег Архијереја, Епископа нишког Г. др Јована мноштво деце се сабрало на Евхаристијском сабрању, заједно са својим родитељима и вероучитељима, узевши учешћа у Светим Даровима и молитви за благословен почетак нове школске године.Деца из нишких насеља Чалије и Врежина су са великом радошћу, активно кроз молитве и појање у нашем храму узели учешћа у данашњем Литургијском сабрању и на тај начин показали колико им Веронаука доноси радост и надахнуће да буду добри хришћани и људи у ова тешка времена.Нека их Господ благослови на многаја лета сваким истинским добром како би били родитељима својим на радост а Цркви и отаџбини на корист.